top of page

Studio Tafla

Agnieszka Drobiecka-Zielonka i Sergiusz Zielonka -absolwenci kierunku grafika i edukacja artystyczna na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej, założyciele pracowni mozaiki Studio Tafla. Jednym z głównych założeń działalności pracowni jest dążenie do przywrócenia, reaktywowania i oswojenia mozaiki we wnętrzach. Autorzy dodają stworzonym obiektom nowatorskie atrybuty, takie jak mobilność. Prace przybierają formę ceramicznych obrazów/plakatów osadzonych w metalowych ramach, tym samym nie są przytwierdzane na stałe bezpośrednio do ściany jak kiedyś. Cecha ta wynika z zauważalnie zwiększonej dynamiki stylu życia ludzi obecnie, w tym znacznie częstszych zmian miejsca zamieszkania. Mozaiki są przenośne, mogą przeprowadzać się ze swoim nabywcą, co sprawia, że są bardziej dostępne.

Prace duetu łączą w sobie fascynację prostymi, często geometrycznymi formami i poszukiwanie relacji między poszczególnymi elementami kompozycji. Zastosowanie różnorodnych surowców takich jak: ceramika barwiona w masie, smalta, szkło, marmur
czy materiały pochodzące z recyklingu implikują unikatowy efekt końcowy. Kwestie używanych materiałów, technika tworzenia i zastosowania mozaiki pozostają dla twórców polem otwartym na eksperymenty.

bottom of page