top of page

Gaya Lastovjak

Gaya Lastovjak tworzy trójwymiarowe obrazy techniką własną za pomocą paper mache, płótna i farby olejnej.

Jej prace były eksponowane na wielu wystawach krajowych i międzynarodowych, między innymi we Włoszech, Austrii, Hiszpanii, USA, Portugalii czy Monako. Najważniejsze wystawy, w których brała udział to 59te Biennale Sztuki w Wenecji, Międzynarodowe Targi Sztuki Współczesnej w Monako, wystawa w muzeum Venanza Crocetti w Rzymie i galerii Van Gogh w Madrycie, VIII edycja RAW (Rome Art Week) w Palazzo della Cancelleria Vaticana, XIV Biennale Sztuki we Florencji i wiele innych.

Reprodukcje jej obrazów ukazały się w takich publikacjach jak Photographize Arts Culture Magazine (USA), Suboart Magazine (Portugalia) czy nowojorskim The Woven Tale Press, gdzie jedna z prac artystki pojawiła się na okładce magazynu.

Gaya Lastovjak jest wielokrotnie nagradzaną artystką. W 2022 roku dwukrotnie otrzymała pierwsze miejsce, najpierw konkursie Art Show International „Artist Grant – Spring” a później w konkursie American Art Awards. W 2023 roku najwyższym wyróżnieniem była nagroda „Artysta miesiąca” galerii Camelback oraz znalezienie się wśród ośmiu nagrodzonych artystów w XIV edycji konkursu Itsliquid International. Od 2021 roku otrzymała około 30 międzynarodowych nagród, wyróżnień i nominacji. Artystka w swoich pracach najczęściej porusza temat dualistycznej natury człowieka, ale także aktualne tematy i zjawiska na świecie. Dodatkowo zajmuje się rzeźbą / instalacją z papieru, sztuką performace czy happeningiem.

Najdroższy dotychczas obraz artystki został sprzedany za 65.000 zł.

bottom of page